Exekuce na družstevní byt

Bysosfinance@profiweb.cz

Exekuce na družstevní byt

Dříve exekuce na družstevním bytě nepředstavovala žádný problém, teď Vás exekutor může připravit o střechu nad hlavou. Toto vyplývá z novelizace zákona č. 120/2001 Sb., o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád).

Často nás klienti oslovují z dotazem zda je možná exekuce na družstevním byt. Odpověď zní ano, exekutor nyní může družstevní podíl dlužníka použít pro uspokojení pohledávek a vydražit jej standardním postupem.

Dříve byl družstevní byt nedotknutelný

Pokud se před časem exekutorský úřad dozvěděl, že dlužník bydlí v družstevní bytě (v podstatě ve svém bytě) bylo velmi obtížné využít družstevní podíl dlužníka pro uspokojení pohledávek. Dlužník byl nedotknutelný a nemusel se obávat, že přijde o střechu nad hlavou.  Nyní novelizace vše mění a všichni, kteří mají doposud exekuce musejí hledat rychlé a efektivní řešení.

Exekuce na družstevní byt – jak ji lze řešit?

Pokud máte úspory je ideální sáhnout do rezerv a exekuce vyplatit z vlastních prostředků. Jestli vlastní prostředky nemáte, může Vám pomoci hypotéka na družstevní byt, u které ručíte pouze členskými právy v bytovém družstvu.

ZDARMA – posouzení i vyřízení úvěru
ZDARMA – správa a vedení úvěru
ZDARMA –  neomezené mimořádné splátky
Poplatek 1 % z výše úvěru – při předčasném doplacení úvěru (úroky nedoplácíte)
Roční úrok 11 % – neměnná úroková sazba po celou dobu splatnosti


Předčtěte si více informací o hypotéce na družstevní byt . Nebo u nás vyplňte nezávaznou žádost o úvěr a my zdarma připravíme řešení přímo pro Vás.

ZAŽÁDAT O ÚVĚR

Doporučujeme nepodceňovat exekuce ani je řešit na poslední chvíli. Náklady ze strany exekutora navyšují každý den Váš celkový dluh. Pokud necháte dojít Vaši situaci k dražbě družstevního podílu, nebude Vám již pomoci.

About the Author

sosfinance@profiweb.cz administrator