Americká hypotéka

Americká hypotéka je bezúčelový úvěr, pomocí kterého můžete získat poměrně velkou sumu, aniž byste bance či nebankovní společnosti museli udávat, na co peníze použijete. Můžete je tedy použít například ke koupi dovolené, auta, k výstavbě, zaplacení studia či splacení jiných úvěru apod.

Název této hypotéky vznikl díky velké popularitě úvěrů tohoto druhu ve Spojených státech amerických, kde se tato půjčka nazývá Home equity loan.

A jak to funguje?

Už Anglický název napovídá, že pomocí zástavy nemovitostí. Úvěr se nejčastěji poskytuje od 50% do 70 % hodnoty nemovitosti, záleží, však kde o něj požádáte. O Americkou hypotéku může zažádat každá fyzická osoba / podnikatel starší 18 let, který je občan ČR nebo EU s přechodným či trvalým pobytem v ČR o minimální délce 1 roku.

Na základě určitých podmínek vám může být poskytnuta různá částka peněz. Minimální výše úvěru je nejčastěji 50-300 tis. Kč. Maximální výše úvěru bývá závislá na hodnotě Vaší nemovitosti a schopnosti úvěr splácet.

Výše úrokové sazby bývá vyšší než u klasického hypotečního úvěru, ale je však stále výhodnější než u běžných spotřebitelských úvěrů. Doba splatnosti se pohybuje od 5 do 20 let, splatnost úvěru však nesmí překročit 70 let Vašeho věku.

Častými podmínkami při žádání o Americkou hypotéku bývá prokázání příjmů, daňové přiznání, fotografie nemovitosti, nabývací titul nemovitosti, pojistnou smlouvu pojištění nemovitosti proti živelným událostem a výpis z katastru nemovitostí, zbytek