Pozor na exekuční příkazy

Bysosfinance@profiweb.cz

Pozor na exekuční příkazy

Určitě souhlasíte, že exekutor je noční můrou nás všech. Velká část obyvatel České republiky již zažila ten zlý pocit, když do jejich domu či bytu vkročil exekutor. Jestliže máte dluhy a nesplácíte je z jakéhokoliv důvodu tak exekutor jistě navštíví brzy i Vás.

Pokud si ale myslíte, že je to jediný způsob, jak se do takové exekuce dostat je neplacením svých půjček pletete se. Velmi často se také stává, že lidé jezdí například MHD tzv. na černo, a když je chytne revizor dostanou pokutu. Pokud ji nezaplatí z důvodu, že na to zapomněli i tímto způsobem se časem mohou dostat do problému, které nakonec bude řešit exekutor.

Stačí i špatně zaparkovat auto. Městská policie či policie vám dají za stěrač lístek, abyste se dostavili na policii, nedostavíte-li se, nezaplatíte pokutu, nereagujete na výzvy, které vám chodí do schránky, v takovém případě vám hrozí exekuce.

Dalším velmi častou chybou, kterou lidé dělají je například smlouva u nějaké telefonní společnosti, která Vám poskytne svůj tarif, za který budete muset měsíčně platit. Pokud smlouvu s danou společností nedodržíte a nebudete řádně po určenou dobu platit za své hovory, hrozí Vám exekuce.

I u pojištění je časté, máte-li jakékoliv pojištění, zrušíte jej, ověřte si, zda na pojištění nevznikl nějaký nedoplatek. Velmi často vznikají nepříjemnosti z exekucí díky i malému nedoplatku desítky či sta korun, které vyrostou na tisíce korun.

Určitě je nutné říci, že než k samotné exekuci dojde, bude Vám odesláno několik upomínek k zaplacení. Ale stává se, že lidí chybně uvedou adresu nebo změní bydliště a jednoduše o tom nemohou být informováni. Doporučuji vše řádně zkontrolovat a mít vše v pořádku.

Své problémy řešte včas a bez exekucí

Pokud máte špatné svědomí z vaší minulosti a na daný prohřešek jste zapomněli. Měli byste se zamyslet nad tím, jestli máte vše opravdu v pořádku. V tomto směru se nabízí možnosti jako třeba kontaktovat instituce nebo firmy, které Vám zjistí, jestli máte vše opravdu v pořádku a zaplacené. Většinou to lze zjistit telefonicky nebo písemně. Anebo se také můžete obrátit přímo na exekutorskou komoru a ujistit se že proti Vám není chystané žádné řízení. Další možností jak zjistit, zda na vás byla uvalena exekuce, nebo je na vás podaný návrh k soudu, dojděte si na soud, tam vám vytisknou seznam exekutorských řízení proti vám.

Hlídejte si své doklady jinak Vás exekuce nemine

U mnohých lidí však klepe exekutor i v případě, že jsou zcela nevinní a zcela bez dluhů. Stačí ztratit občanský průkaz, který byl ztracený a pozdě nahlášen. Následně byl zneužitý k různým půjčkám, a rázem jste to vy, kdo může dlužit. I takové případy u nás existují a proto buďte opatrní a své doklady si hlídejte.

Pokud řešíte exekuci, jedná se o vyšší částku, kterou nemáte k dispozici, bohužel banky Vám nepomohou, nepůjčí vám peníze. Jedním a nejčastějším řešením je nebankovní půjčka na vyplacení exekucí.

About the Author

sosfinance@profiweb.cz administrator