Úroková sazba

Úroková sazba je ukazatel, který vyjadřuje, kolik z jistiny úvěru musí dlužník za předem smluvně stanovenou dobu věřiteli zaplatit. Důležité je vědět, že úroková sazba neobsahuje poplatek za vyřízení úvěru, poplatek za vedení úvěrového účtu a případně další poplatky ze strany věřitele. Ukazatel těchto nákladů spojených s úvěrem je RPSN (roční procentní sazba nákladů) nikoli úroková sazba. Pamatujte, že pouze RPSN Vám odhalí skutečnou výhodnost půjčky, úvěru nebo hypotéky.

Obvyklé úrokové sazby

Roční úroková sazba (p.a.) – Tato úroková sazba je požívána u dlouhodobých úvěru, které jsou běžně poskytovány od 1 roku do 20 let. V nebankovní sektoru se běžně roční úroková sazba pohybuje od 6 % do 16 % (závisí na produktu a situaci klienta). V naší nabídce naleznete úvěry s úrokem maximálně 11 % p.a.

Měsíční úroková sazba (p.m.) – Tato úroková sazba je u solidních společností používaná pouze na krátkodobé úvěry, které jsou poskytovány maximálně do 6 měsíců. V žádném případě nedoporučujeme nebankovní úvěry s měsíční úrokovou sazbou sjednávat na dobu delší než 6 měsíců. Měsíční úroková by také neměla být více než 2 % z úvěru!