U nebankovních poskytovatelů a zprostředkovatelů se v České republice rozmohl trend podvodníků, jak z nešťastných lidí, kteří potřebují z jakéhokoliv důvodu řešit svou finanční situaci půjčkou či úvěrem. Jak to praktikují? Vybírají poplatky předem, vždy uvedou pádný důvod, proč by žadatel o půjčku měl zaplatit poplatek předem.
Podvodné praktiky, se neustále vyvíjejí, reagují na danou situaci na trhu a aktuální legislativu. Neexistují přesná pravidla podvodných praktik, je však dobré se naučit zachovat chladnou hlavu, a zjistit si podrobnosti a skutečnosti o tom co Vám je nabízeno.
Podvodníci si dokážou vymyslet opravdu pádné důvody, aby žadatel o půjčku uvěřil a zaplatil. Opravdu nikdy nic neplaťte dopředu. Poskytovatel, který vám opravdu chce půjčit, si náklady a poplatky vždy strhává až z fyzicky vyplaceného úvěru. Výjimkou bývá odhad nemovitosti, ne každý poskytovatel má svého odhadce. Odhad nemovitosti, ale platíte odhadci, ne poskytovateli, tak jak to bývá i u bankovních hypoték.
Už se nikdy nedovoláte a neuvidíte danou osobu, které jste zaplatili poplatek předem. A o své peníze přijdete a žádné půjčené peníze vám nebudou vyplaceny. V takovém případě se můžete odvolat na policii, ale zpravidla se vyšetřování protahuje a ne vždy je viník potrestán a vám vráceny poplatky.
Zprostředkovatel má právo na svou odměnu (provizi) za odvedenou práci, ve zprostředkovatelské smlouvě je vždy uvedeno, zda bude úvěr o provizi ponížen nebo navýšen. Dle smlouvy o zprostředkování jste povinni tuto odměnu uhradit zprostředkovateli.
Toto řešení je správné. Váš zprostředkovatel by Vám vždy měl vysvětlit veškeré body ve smlouvě a dělit výši své provize. Pokud si řekne vyšší provizi, než jste ochotni za odvedenou práci dát – měl by Vaše rozhodnutí respektovat a nabídnout její snížení.
+420 777 846 662
© SOS Finance 2004 -