Podklady pro vyřízení úvěru

Podklady pro vyřízení úvěru jsou velice důležité, na základě nich investor (poskytovatel) posoudí, zda Vám poskytne Vámi požadovaný úvěr či nikoliv. Pro vyřízení jakéhokoliv nebankovního produktu jsou standardní podklady, pokud Vaše požadavky jsou individuální, náš úvěrový specialista Vám sdělí, o které podklady se jedná a zároveň Vám seznam podkladů zašle na váš e-mail.

List vlastnictví

List vlastnictví neboli LV, je doklad z Katastru nemovitostí, kde jsou uvedena vlastnická práva k nemovitosti. List vlastnictví získáte buď na Katastru nemovitostí nebo také na poště u okénka CzechPoint. V případě, že je List vlastnictví bez zástav, exekucí nebo věcného břemene, není nutné LV dodávat. V tomto případě postačí uvést přesnou adresu nemovitosti (v případě bytu uvést i číslo bytu). Pokud na Listu vlastnictví je uvedena zástava, exekuce nebo věcné břemeno, je nutné doložit aktuální List vlastnictví a to ve stáří max. jednoho měsíce.

Vyčíslení dlužné částky

Tento doklad je pouze pro majitelé nemovitostí, kteří mají zástavu nebo exekuci uvedenou na Listu vlastnictví.
Vyčíslení dlužné částky je zákonem stanovena listina (kvitance) bez které se nelze přeúvěrovat půjčka, úvěr, hypotéka ani exekuce. Tato listina obsahuje důležité informace k přeúvěrování jako je:

věřitel (banka, soukromí investor, soukromá osoba, nebankovní instituce, exekutorský úřad apod.)
dlužná částka k určitému dni (uvedena přesná částka + uveden přesný datum)
číslo bankovního účtu,na který má být uhrazena dlužná částka
variabilní symbol, pod kterým má být dlužná částka uhrazena
u exekucí je dostačující aktuální rozhodnutí o exekuci.

Fotografie nemovitosti

Fotografie nemovitosti jsou velmi důležité, je to vlastně první okamžik, kdy investor uvidí Vaší nemovitost poprvé. Dejte si tedy velice záležet, jaké fotografie vyhotovíte. Při focení mějte, namysli, že se jedná o nemovitost a ne o Vaše vybavení bytu, je zbytečné fotit Vaší novou televizi, ale jak jsou velké místnosti, zda na omítce není plíseň či neprosakuje voda, jaké máte topení (záběr na radiátory) apod.

Základní seznam fotografií:

dům z venčí ze všech stran
každou místnost (obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice, a další pokoje)
kuchyň
WC
koupelna

Pokud na Vaší nemovitosti proběhla rekonstrukce, nová okna, nová střecha, fasáda apod. vyfoťte detail, tyto detaily i nepatrné mohou navýšit úspěšnost schválení požadovaného úvěru. V případě, že budou potřeba i jiné fotografie, náš úvěrový specialista Vás bude informovat a doplňující seznam Vám bude zaslán na Váš e-mail.

(Pondělí – Pátek)

od 08:00 do 18:00

Zavolejte nám na:

+420 724 824 735

Napište nám na:

uvery@sosfinance.cz